Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC

Korespondencja z bahktami, abhaktami i innymi sangami Wisznuickimi, odpowiedzi na krytykę, podziękowania, sprawy zwyczajne i nadzwyczajne, itd.
kanhaiyalaldasa
Posty: 79
Rejestracja: czw sie 07, 2008 11:46 am

Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC

Post autor: kanhaiyalaldasa »

Reprezentanci ISKCON GBC spotykają się z B.V. Narayana Maharajem
data: 30.10.2009

Wspólne oświadczenie Biura ds spraw publicznych BHAKTI Trust oraz Ministerstwa Komunikacji ISKCON-u z 24 października 2009 roku.

Indie, Vrndavana - 17 października oficjalna delegacja pięciu przedstawicieli Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Swiadomości Kryszny, założyciel -acarya Jego Boska Miłość A.C. Bhaktivedanta Śwami Prabhupada spotkało się ze Śrila B.V. Narayanem Maharajem, założycielem-acaryą BHAKTI Trust Mission, niedaleko miejsca pielgrzymek, wzgórza Gowardhana, kilka kilometrów od Vrindavan. Spotkanie, planowane od kilku miesięcy, odbyło się w świątyni Narayany Maharaja Śri Śri Gauranga Radha Giridhari w Giridhari Gaudiya Math.

Ze strony ISKCON-u obecni byli Gopal Krsna Maharaja, Lokanath Maharaja, Ravindra Swarupa dasa, Badrinarayan dasa i Anuttama dasa. Oprócz samego Narayana Maharaja, obecni byli przywódcy Bhakti Trust w osobach Śripad B.V. Madhavy Maharaja, Brajanatha dasa i Jalakary dasa. Spotkanie trwało ponad pół godziny. Obie strony określiły je jako "pełne szacunku i serdeczne".

Po przybyciu do świątyni, przywódcy ISKCON-u mieli krótki darśan Bóstw, a następnie udali się do siedziby Narayana Maharaja. Tam, uczestnicy zostali sobie przedstawieni i dokonała się wymiana darów i girland.

Narayana Maharaja otworzył spotkanie wyrażając swoje uznanie dla Śrila Prabhupady, założyciela-acaryi ISKCON-u i jego osiągnięcia w krzewieniu misji Pana Caytanyi Mahaprabhu na świecie. Narayana Maharaja przypomniał obecnym o swoim towarzystwie jakiego udzielał Śrila Prabhupadzie i ISKCON-owi we wczesnym okresie misji Prabhupady i po jego odejściu w 1977 r.

Anuttama dasa, minister komunikacji ISKCON-u przemawiając z ramienia GBC, przeprosił oficjalnie Narajana Maharaja za "niepowodzenie ze strony GBC we właściwej i odpowiednio osobowej komunikacji" oraz za strategie ISKCON-u z 1995 roku. Chociaż GBC uznało w tamtym czasie, że taka strategia była konieczna, Anuttama dasa wyraził żal, że nie doszło do właściwego porozumienia, a uchybienia doprowadziły do dalszych nieporozumień. Anuttama dasa także oświadczył, że GBC jest uprawomocnione przez Śrila Prabhupadę do przewodzenia i zarządzania jego ISKCON-em.

Narayana Maharaja przedstawił kilka propozycji w jaki sposób polepszyć związek pomiędzy ISKCON-em, a nim i jego zwolennikami. Delegacja ISKCON-u oświadczyła, że przekaże te sugestie wszystkim członkom GBC. Narayana Maharaja i przywódcy ISKCON-u wyrazili pragnienie, aby obie organizacje waisnawa chciały postrzegać swoje wzajemne serdeczne relacje w oparciu o szacunek i zrozumienie.

Kończąc spotkanie, obie strony wyraziły wdzięczność za spotkanie i jego zadowalającą atmosferę. Gdy wysłannicy ISKCON-u przygotowywali się do wyjścia, delegacja starszych wielbicieli służących w Bhakti Trust (Jalakara dasa, B.V. Sajjan Maharaja i Jadurani (Śyamarani) dasi oficjalnie poprosili przedstawicieli GBC o wybaczenie ich błędów i obraz jakie popełnili w przeszłości w relacjach z ISKCON-em. Obie strony odwzajemniły się pokłonami.

Autorzy oświdczenia:
Anuttama dasa, minister komunikacji ISKCON-u
Jalakara dasa, dyrektor BHAKTI Trust ds spraw publicznych

Powyższy tekst pochodzi z oficjalnej strony Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny: http://www.harekryszna.pl/news.php?id=297
W związku z tym dziękuję bardzo prawdopodobnie Kasi Miśrze Prabhu za przetłumaczenie oryginału na język polski.

Źródło oryginału: http://www.dandavats.com/?p=7827#more-7827
Zablokowany