Relacja Srila Prabhupada z Srila Narayana M

Tutaj możesz dyskutować na różne tematy dotyczące wiedzy, życia z godnie z filozofią, innych sang wiszuickich, na tematy kontrowersyjne i takie sobie...
Indumati
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 13, 2008 1:23 am

Relacja Srila Prabhupada z Srila Narayana M

Post autor: Indumati »

Obrazek

Moze nie wszyscy wiedza ze Srila Naryana Maharaja opisal swoja przyjazn z Srila Prahbupadem w kilku ksiazkach. Jedna z nich jest juz przetlumaczona na jezyk polski i mozna sobie ja sciagnac.
"Mój Siksza Guru i Prija Bandhu"
http://www.purebhakti.pl/Wydarzenia-z-k ... #yvComment


w jezyku angielskim dostepne sa jeszcze takie tytuly:

"Our Gurus" - " Nasi Guru"
http://www.purebhakti.com/resources/ebo ... l?start=15

"Letters from America" - "Listy z Ameryki"
http://www.purebhakti.com/resources/ebo ... glish.html

"Their Lasting Relation" - " Ich nadal trwajaca relacja"
http://www.purebhakti.com/resources/ebo ... l?start=45

Przyznaje ze gdy pierwszy raz je przeczytalam bylam bardzo zdziwiona bo nigdy przedtem nie slyszalam o pewnych faktach.


Obrazek

"First Remember Him than Me"
Najpierw pamietaj o nim i wtedy o mnie

http://www.youtube.com/watch?v=D9w8kIHOMAw

W tym filmie Srila Narayana gloryfikuje B.V. Srila Prabhupada podkreslajac ze jesli uda mu sie pomoc swoim uczniom zawsze pamietac o SP to uzna swoje nauczanie za sukces. Jesli natomiast ktos bedzie praktykowal bhakti zapominajac o tym wielkiej klasy Waisznawie zeslanym dla Zachodu i Wschodu przez samego Pana Kryszne i Czaitanje Mahaprabhu to jest to (bogus), bardzo niewdzieczne i zle podejscie.
Okresla SP jako niezwykle uwaznego wielbiciela milosci ktory zbudowal rusztowanie bhakti dla nas dlatego tez powinnismy zawsze byc mu wdzieczni.
Na koniec prosi zeby wszyscy zawsze pamietali SP dopiero pozniej jego a nie na odwrot.

to tak dla niedowiarkow ;)
Indumati
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 13, 2008 1:23 am

Pierwszy Europejski uczen Srila Prabhupada o SNM

Post autor: Indumati »

http://www.vnn.org/editorials/ET0307/ET18-8228.html


July 18, 2003

How Well Do You Know Srila Prabhupad & Narayan Maharaj

Jak dobrze znamy Srila Prabhupada i Narajana Maharadza.
BY KULASEKHARA DAS


Przez ostatnie 8 lat obserwowalem Srila Narayna Maharaja i jego uczniow, spedzalem z nim czas i wygospodarowalem troche czasu na przeczytanie jego tlumaczen i tworczosci. Rowniez podksztalcilem sie na temat jego relacji z moim Guru Maharadzem – Srila Parbhupadem.

Trudno mi powiedziec jak duze wiadomosci na ten temat posiadaja moi bracia duchowi.
Gdy po raz pierwszy poznalem NM przyjalem go ladna girlanda i podziekowaniem za nauczanie na Zachodzie. Bylem neutralny, oddalem jedynie poklony jako Waisznawie sannyasinowi. Bedac uczniem SP przez ostatnie 30 lat nie szukalem nauczyciela.

To co glownie bralem pod uwage to sidhdhanta lub doktryna.
Czy SNM byl bona-fide i byl godny zajecia miejsca na Vjasasanie czy tez nauczal czegos innego w stosunku do SP i reszty Parampary?

Rowniez, w jaki sposob „The Final Order” i ritvik inicjacja maja sie w stosunku do obecnosci Maha-Bhagavat wielbiciela? I jakie sa konsekwencje obrazenia Maha-Bhagavat wielbiciela?

Jego Uczniowie

Mowi sie ze ze zlego drzewa dobrych owocow sie nie zbierze.
To co najbardziej mnie przekonywalo to towarzystwo uczniow SNM.
W ciagu tych 8 lat dostrzegalem w nich braminskie kwalifikacje, stalosc, slodkosc, przejawy wszystkich cech oddania, a najbardziej ze wszystkiego, kontrybucje dla ich Guru-Maharaja i Waisznawow.

Jego sanjasini sa stali, slodcy, ekstremalnie wyksztalceni, z potencjalem i nie prowadza zadnej polityki. W trakcie wszystkich dyskusji jakie z nimi toczylem na temat siddhanty podali mi argumenty przekonujace mnie do uznania nauk SNM za zgodne z naukami bona-fide lini parampara.


Jego Relacja z Srila Prabhupada

Srila Prabhupada powiedzial “Nie mialem jakiegokolwiek pragnienia zeby przyjac sanjase ale poprzez powtarzajacy sie nacisk ze strony Srila Narayana Maharaja jego guru Srila Kesava Maharaj zeslal nie majaca granic laske tej opierajacej sie i slepej osobie.”

Srila Prabhupada przyjal sanjase w asyscie Srila Narayana M ktory pomalowal jego odziez, zrobil mu dande, i przeprowadzil sanjasinska ofiare ogniowa.
Narayan Maharadz byl diksza i sanjassa uczniem Srila Bhakti Prajnana Kesava Maharadza a wiec sanjasa seniorem bratem w stosunku do Srila Prabhupada pomimo tego iz zaakceptowal SP jako jego sziksza guru.

Srila Prabhupada w liscie do Trivikrama Maharadza z Navadvip poprosil o przeslanie zdjecia Srila Bhakti Prajnana Kesava Maharadza zeby umiescic je wsrod guru parampara we wszystkich swiatyniach ISKCONU. (Nigdy do tego nie doszlo).

Negatywne cytaty Srila Prabhupada dotyczace jego braci duchowych oczywiscie nie tyczyly sie grupy, ktora on sam pomogl zalozyc – the Gaudiya Vedanta Samiti – ktorej czlonkiem byl jego wlasny sanjasa guru!
Srila Narayana Maharaja byl fundamentem tego ugrupowania.


Srila Prabhupada w liscie kondolencyjnym z okazji odejscia jego sanjasa guru – Kesava Maharadza skierowanym do Srila Trivikrama Maharadza napisal “ Mam bardzo bliski zwiazek z Sri Gaudiya Vedanta Samiti. Ty jak i Sripad Vaman Maharadz jestescie doskonale swiadomi faktu ze jestem jedna z trzech osob, ktore zalozyly Sri Vedanta Samiti w Bosaped Lane, w Kalkucie zanim Srila Kesava Maharadz zaakceptowal sanjase.

Srila Narayana Maharadza wraz ze Srila Sridharem Maharadzem wystapili przeciwko ich braciom w Gaudiya Math ktorzy powstrzymywali SP od uzywania jego tytulu „Srila Prabhupada”. (terminem tym okreslany byl Srila Bhaktisiddhanta)

Podczas swego odejscia Srila Prabhupada chcial zeby wlasnie Srila Narayana Maharadza przeprowadzil ostatnie ceremonie a nie kto inny. Rowniez poprosil go zeby pomogl jego uczniom po jego odejsciu.

Jak Srila Prabhupad czul sie w stosunku do Srila Narayana Maharadza?
W liscie z 28 Wrzesnia, 1966 roku z domu w Gopal Agarwal SP napisal:

‘’Otrzymalem twoj list z 20 Wrzesnia 1966 roku na czas. Nasza relacja jest oczywiscie zbudowana na spontanicznej milosci. Dlatego tez nie ma szansy na to zebysmy mogli zapomniec jeden o drugim. Dzieki lasce guru i Gauranga niech wszystko bedzie dla ciebie pomyslne. To jest moja nieustajaca modlitwa. Od pierwszego razu jak cie zobaczylem zyczylem ci dobrze i tak juz zostalo na stale.
Gdy Srila Prabhupada (Bhaktisiddhanta Saraswati Goswami) po raz pierwszy spojrzal sie na mnie rowniez postrzegal mnie przez taka milosc. Podczas mojego pierwszego spotkania z Srila Bhaktisiddhanta Saraswati Goswami nauczylem sie jak kochac. To jest jego niemajaca granic laska ktora zaangazowala bezwartosciowa osobe taka jak ja do spelnienia kilku z jego pragnien. To jest jego niemajaca granic laska ktora zaangazowala mnie do nauczania przekazu Sri Rupa and Sri Raghunatha......”


(Po przeczytaniu tego jak jakikolwiek uczen Srila Prabhupady jest w stanie miec nawet jedna negatywna mysl w stosunku do Narayana Maharadza?)

ciag dalszy nastapi.. pokornie prosze o korekte... Jaya Srila Prabhupada! :)
Premdas
Posty: 19
Rejestracja: śr cze 17, 2009 4:32 am
Lokalizacja: Wieś / okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Relacja Srila Prabhupada z Srila Narayana M

Post autor: Premdas »

Dziękuję za ten tekst i proszę o więcej "c.d.n"!
Aspirant do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com
ODPOWIEDZ