Swiéte imiona Srimati Radharani

Tutaj możesz dyskutować na różne tematy dotyczące wiedzy, życia z godnie z filozofią, innych sang wiszuickich, na tematy kontrowersyjne i takie sobie...
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Swiéte imiona Srimati Radharani

Post autor: Premananda »

Czy imiona Srimati Radhiki sa tej samej kategorii co imiona Krsny? Jakie sa ich chwaly? jezeli spojzymy na Maha Mantre to jest tam osiem razy uzyte imie Radhy i osiem razy Krsny. czy intonujac w calosci czy dzielac zawsze zaczynamy i konczymy imieniem Radharani ktore jest otulina dla Krsny do ktorego mamy dostep tylko dzieki jej laskawosci.
Indumati
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 13, 2008 1:23 am

Re: Swiéte imiona Srimati Radharani

Post autor: Indumati »

Premananda pisze:Czy imiona Srimati Radhiki sa tej samej kategorii co imiona Krsny? Jakie sa ich chwaly?
Osobiscie bardzo trafilo do mnie to wytlumaczenie :)

Srila Krysznadasa Kawiraja Goswami sluchal nauk Srila Swarupa Damodara, Srila Raya Ramanandy, Srila Rupa Goswamiego a w szczegolnosci Srila Raghunatha dasa Goswamiego i przedstawia te tatwe. Imie Srimati Radhiki to Govinda-nandini (Ta, ktora zadowala Kryszne) a wiec ne ma nic wyzszego ponad to.

Srila Kaviraja Goswami ujawnil niektore imiona Radhiki w czwartym rozdziale Adi Lily Czaitanja-Czaritamrity. Jednym z jej imion jest Govinda-nandini. Govina jest kontrolerem wszystkiego. Jest ekstremalnym limitem koncepcji Najwyzszej osoby Boga, Sri Kryszny. Jest on kompletny z nieograniczonym dobrobytem i slodycza. Kto jest w stanie zadowalac Go? Jedynie jedna osoba moze to zrobic – sam Kryszna w formie Srimati Radhiki.

Bez laski Srila Rupa Goswamipady i Srila Raghnatha dasa Goswamiego nikt nie bylby w stanie pisac o tego typu tematach. Koncepcja ze Radhika jest centrum wszystkiego jest ekskluzywnie przeznaczona dla tych, ktorzy sa w Gaudiya Sampradaya. My specjalizujemy sie w opisach Kryszny czujacego rozlake z Radhika. Zadni inni aczarjowie nie sa w stanie w ten sposob opisywac zaprezentowanych powyzej prawd.

Radhastami 2005, B.V. Srila Naryana Maharaja
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Swiéte imiona Srimati Radharani

Post autor: Premananda »

kiedyś słyszałem od wielbicieli, że kto intonuje imiona Govinda nandini, to Krsna rozgląda się w poszukiwaniu tego wielbiciela.
w artykule Śri Radha Tattva, Śrila Bhaktivedänta Vämana Gosvämi Mahäräja jest informacja, że wszystkie imiona Radhiki są nieograniczenie pomyślne. na chłopski rozum wychodzi mi, że skoro Rai może nas zaangażować w służbę dla Govindy, ponieważ sama jest jej esencją, więc dzięki czystemu intonowaniu Jej imion możemy zrealizować wszystko to, co dzięki Śri Nama w zakresie przewidzianym dla jivy.
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Swiéte imiona Srimati Radharani

Post autor: jestem robotem »

karzeł próbuje złapać księżyc...bogus..
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Swiéte imiona Srimati Radharani

Post autor: Premananda »

jestem robotem pisze:karzeł próbuje złapać księżyc...bogus..
personalna wycieczka
jak nie wytłumaczysz to usuwamy. hahahahahahaaaaaaaaaa
ODPOWIEDZ