Zadowolenie Krsny

Tutaj możesz dyskutować na różne tematy dotyczące wiedzy, życia z godnie z filozofią, innych sang wiszuickich, na tematy kontrowersyjne i takie sobie...
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Zadowolenie Krsny

Post autor: Premananda »

W wykładach Śrila Prabhupada i Śrila Narayana Maharaja znajdują się stwierdzenia, że "Celem jest zadowolenie Krsny. Jak Krsna będzie zadowolony to również wszyscy zostaną usatysfakcjonowani".
Co to znaczy?
Ula
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 03, 2009 12:22 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Ula »

Premananda pisze:W wykładach Śrila Prabhupada i Śrila Narayana Maharaja znajdują się stwierdzenia, że "Celem jest zadowolenie Krsny. Jak Krsna będzie zadowolony to również wszyscy zostaną usatysfakcjonowani".
Co to znaczy?
Jak sie masz Premanando?
Czy to znaczy ze jak zrobimy jakas przyjemnosc Bogu to wszyscy ludzie odnosza wowczas benefity i czuja sie spelnieni? Czy tez racczej chodzi wylacznie o te osobe, ktora zadowolila Najwyzszego? Z drugiej jednak strony czy jest to krotkotrwale zadowolenie Kryszny a co za tym idzie krotkotrwala radosc ludzi czy tez jest to cos stalego? Czy moglbys mi wytlumaczyc glebiej to zagadnienie? Mialam okazje poznac bhaktow ale nie mam pojecia na temat filozofi Waisznawizmu. To sa bardzo interesujace tematy.
Jak mozna Kryszne zadowolic i rozpoznac ze jest usatysfakcjonwany?
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Premananda »

Ula pisze:
Premananda pisze:W wykładach Śrila Prabhupada i Śrila Narayana Maharaja znajdują się stwierdzenia, że "Celem jest zadowolenie Krsny. Jak Krsna będzie zadowolony to również wszyscy zostaną usatysfakcjonowani".
Co to znaczy?
Jak sie masz Premanando?
Czy to znaczy ze jak zrobimy jakas przyjemnosc Bogu to wszyscy ludzie odnosza wowczas benefity i czuja sie spelnieni? Czy tez racczej chodzi wylacznie o te osobe, ktora zadowolila Najwyzszego? Z drugiej jednak strony czy jest to krotkotrwale zadowolenie Kryszny a co za tym idzie krotkotrwala radosc ludzi czy tez jest to cos stalego? Czy moglbys mi wytlumaczyc glebiej to zagadnienie? Mialam okazje poznac bhaktow ale nie mam pojecia na temat filozofi Waisznawizmu. To sa bardzo interesujace tematy.
Jak mozna Kryszne zadowolic i rozpoznac ze jest usatysfakcjonwany?
niewątpliwie Śri Krsna jest atmarama czyli zadowolony sam w sobie i nie potrzebuje nikogo i nic do szczęścia. jednak prema czyli owoc bhakti jest tak atrakcyjna, że jest w stanie "zniewolić" samego Govindę. największym ekspertem jest tu Śrimati Radharani uosobiona energia przyjemności, której jedynym celem jest spełnianie pragnień Damodara. my, czyli żywe istoty, emanacje jiva śakti, możemy zostać dopuszczeni do asystowania Radhice w jej rozrywkach ze Śri Krsną. jest to stan doskonałości dla nas i kto osiągnie taką platformę czystej służby oddania ten , zgodnie z Bhagavat Gitą nie ma już żadnych zobowiązań czy to wobec krewnych, przodków, półbogów, społeczeństwa itd. innymi słowy wszyscy są usatysfakcjonowani, bo Krsna został przyciągnięty (zadowolony) przez czyjąś bhakti.
co do zobowiązań to prawdopodobnie Krsna wypełnia je materialnie (za pośrednictwem półbogów) i duchowo.
sposobów jest wiele. bardzo wiele. 8-)
Jak sie masz Premanando?
dziękuję raz lepiej raz gorzej. mam nadzieję, że u ciebie wszystko lepiej?
Czy to znaczy ze jak zrobimy jakas przyjemnosc Bogu to wszyscy ludzie odnosza wowczas benefity i czuja sie spelnieni? Czy tez racczej chodzi wylacznie o te osobe, ktora zadowolila Najwyzszego? Z drugiej jednak strony czy jest to krotkotrwale zadowolenie Kryszny a co za tym idzie krotkotrwala radosc ludzi czy tez jest to cos stalego?
ocean wszechpomyślnej premy cały czas ekspanduje i wydane się że benefity otrzymuja nie tylko ludzie ale jivy wcielone we wszystkich innych gatunkach.
polega to na awansowaniu w bhakti . ten postęp jest trwały i nie może zostać utracony, natomiast najmniejszy wysiłek na tej drodze może uchronić od najgorszych nieszczęść. o tym również zapewnia Śri Mukunda w BG.
Jak mozna Kryszne zadowolic i rozpoznac ze jest usatysfakcjonwany?
tutaj funkcjonuje system, który polega działaniu przy wsparciu nauczycieli, którzy są reprezentantami Śri Krsny.bezpośrednie próby nie dają rezultatów bo w stanie uwarunkowania dusze nie mają wiedzy jak to robić. konieczne jest przewodnictwo osoby która posiada niezbędne kwalifikacje i moźe je przekazać innym. praktyka polega na ćwiczeniu różnych ang czyli aspektó, części bhakti, aż do osiągnięcia doskonałości czyli premy (miłości), która jest służbą oddania wykonywaną w stanie czystej świadomości przez przeżywanie ekstatycznych duchowych sentymentów. a raczej wtedy, to te spontaniczne duchowe emocje kierują naszymi działaniami.
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

wisdoms...uprzejmie poproszę o dowody z sastr
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Premananda »

jestem robotem pisze:wisdoms...uprzejmie poproszę o dowody z sastr
hahahhahahahaaaaaa
proszę uszczegółowij
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

Premananda pisze:
jestem robotem pisze:wisdoms...uprzejmie poproszę o dowody z sastr
hahahhahahahaaaaaa
proszę uszczegółowij
...np.piszesz,że"...co do zobowiązań ,to prawdopodobnie Kryszna wypełnia je materialnie(za posrednictwem półbogów)i duchowo"...poproszę ,uprzejmie ,o rozwinięcie i cytaty z sastr...i co miałeś na myśli pisząc to..i nie odpowiedziałeś na pytanie-co to znaczy,że jak zadowoli się Krysznę to wszyscy czują się spełnieni...chodzi o to pytanie Uli(którą pozdrawiam serdecznie):yatha taror mula-nisecanena tripyanti tat-skandha-bhujopasakhah pranopaharac ca yathendriyanam tathaiva sarvarhanam acyutejya...SRIMAD BHAGAVATAM 4.31.14..więc zamiast ślizgac się po temacie odpowiedz konkretnie na pytanie...pozdrawiam Cię serdecznie i zyczę postępu w słuzbie dla Twojego Gurudeva
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

....wybacz,że oczekuję konstruktywnej odpowiedzi...nie przekonują mnie "bogus-odpowiedzi"...potęzne naucznie..
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

..ok-bhakta ma 2 dzieci i zonę z trzecim w drodze,ona wzięła kredyt na mieszkanie na siebie...mąż zostawia to w diabły i podejmuje słuzbę oddania-załóżmy ,żę czystą-CZY TO CO NAPISAŁEŚ WCZESNIEJ ZNACZY,ŻE KRYSZNA SPŁACI TEN KREDYT I NAKARMI I OPŁACI SZKOŁĘ I LEKARZY TEJ 3 DZIECI PRZEZ NAJBLIZSZE 25 LAT?
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Premananda »

jestem robotem pisze:
Premananda pisze:
jestem robotem pisze:wisdoms...uprzejmie poproszę o dowody z sastr
hahahhahahahaaaaaa
proszę uszczegółowij
...np.piszesz,że"...co do zobowiązań ,to prawdopodobnie Kryszna wypełnia je materialnie(za posrednictwem półbogów)i duchowo"...poproszę ,uprzejmie ,o rozwinięcie i cytaty z sastr...i co miałeś na myśli pisząc to..i nie odpowiedziałeś na pytanie-co to znaczy,że jak zadowoli się Krysznę to wszyscy czują się spełnieni...chodzi o to pytanie Uli(którą pozdrawiam serdecznie):yatha taror mula-nisecanena tripyanti tat-skandha-bhujopasakhah pranopaharac ca yathendriyanam tathaiva sarvarhanam acyutejya...SRIMAD BHAGAVATAM 4.31.14..więc zamiast ślizgac się po temacie odpowiedz konkretnie na pytanie...pozdrawiam Cię serdecznie i zyczę postępu w słuzbie dla Twojego Gurudeva
ponieważ nie znam odpowiedzi na te pytania w tym celu założyłem ten wątek.
i czekam na konstruktywny wkład z twojej strony
a propos chodzi mi o poważne podejście do tematu, a nie bogus disciples
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

POWAZNE -CZYLI JAKIE?jak zauwazyłeś uwaznie przeczytałem post Uli i sparafrazowałem-chyba-natomiast TY nie odpowiedziałeś na pytanie..zachęcam do uwaznegu studiowania Srimad Bhagavatam ;)
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

Premanando-pisząc o tych zobowiązaniach masz chyba na mysli ten wwrset z Bhagavatam 11.5.41...jest tam mowa o tym,że taki bhakta nie jest niczyim dłuznikiem...ale nie ma tam mowy o tym,że Kryszna spłaca za tego wielbiciela owe zobowiązania...
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Premananda »

jestem robotem pisze:Premanando-pisząc o tych zobowiązaniach masz chyba na mysli ten wwrset z Bhagavatam 11.5.41...jest tam mowa o tym,że taki bhakta nie jest niczyim dłuznikiem...ale nie ma tam mowy o tym,że Kryszna spłaca za tego wielbiciela owe zobowiązania...
możesz coś więcej napisać? widzę, że masz wiedzę, ale dlaczego nie chcesz się nią podzielić?
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Premananda »

jestem robotem pisze:POWAZNE -CZYLI JAKIE?jak zauwazyłeś uwaznie przeczytałem post Uli i sparafrazowałem-chyba-natomiast TY nie odpowiedziałeś na pytanie..zachęcam do uwaznegu studiowania Srimad Bhagavatam ;)
nie odpowiedziałem na to pytanie, ponieważ je zadałem
Premananda
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 07, 2008 6:38 pm

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Premananda »

jestem robotem pisze:..a to dla Ciebie http://www.youtube.com/watch?v=s9Hg1Q2j ... re=related
dzięki
a to ode mnie dla Ciebie: http://www.youtube.com/watch?v=XfvgTt0P ... re=related
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

dzięki serdeczne...a to dla Ciebie http://www.youtube.com/watch?v=kVT1wrCj ... re=related
Ula
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 03, 2009 12:22 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Ula »

...np.piszesz,że"...co do zobowiązań ,to prawdopodobnie Kryszna wypełnia je materialnie(za posrednictwem półbogów)i duchowo"...poproszę ,uprzejmie ,o rozwinięcie i cytaty z sastr...i co miałeś na myśli pisząc to..i nie odpowiedziałeś na pytanie-co to znaczy,że jak zadowoli się Krysznę to wszyscy czują się spełnieni...chodzi o to pytanie Uli(którą pozdrawiam serdecznie):yatha taror mula-nisecanena tripyanti tat-skandha-bhujopasakhah pranopaharac ca yathendriyanam tathaiva sarvarhanam acyutejya...SRIMAD BHAGAVATAM 4.31.14..więc zamiast ślizgac się po temacie odpowiedz konkretnie na pytanie...pozdrawiam Cię serdecznie i zyczę postępu w słuzbie dla Twojego Gurudeva
[/quote]

Rowniez pozdrawiam Cie serdecznie Robocie.
Mialam okazje poznac bhaktinke, ktore polecila mi te internetowa strone. Jak dotychczas jedynie Premanada reagowal na moje pytania i poswiecal swoj czas. Ciesze sie ze ty rowniez z wielka uwaga przeanalizowales moja prosbe ale nie rozumiem dlaczego twa troska skonczyla sie na skrytykowaniu zyczliwego mi Premanady a nie na wytlumaczeniu tego z czym sie nie zgadzales. Jest mi bardzo przyko. Przyznam ci sie ze nie bardzo wiem co chciales powiedziec i uwazam ze Pramanadzie naleza sie przeprosiny a mnie wyjasnienia jesli twoim rzeczywistym celem jest chec pomocy mi i jemu. Czytalam ze Waisznawowie nie krytykuja a jesli cos cie boli to uwazam ze powinienes szczerze sie przedstawic i wyjawic o co chodzi to moze wspolnie znajdziemy rozwiazanie. Premanada wspomnial ze masz duza wiedze a wiec bybloby fajnie gdybys sie nia podzielil. Wybacz mi ze sie unioslam ale to nie ja wykreowalam te niesympatyczna atmosfere. Bede czekac. :(
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

Droga Ulo:)
...spokojnie-z Premanandą jestesmy dobrymi kumplami od wielu lat i nasz urok taki jest,że lubimy tak polemizowac ;) ..ale służe:
PREMANANDO!PADAM DO NÓŻEK I BŁAGAM O WYBACZENIE :? :roll:

OK..uLO-SERDECZNIE cIĘ POZDRAWIAM I NIE BÓJ NIC :)
Ula
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 03, 2009 12:22 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Ula »

jestem robotem pisze:Droga Ulo:)
...spokojnie-z Premanandą jestesmy dobrymi kumplami od wielu lat i nasz urok taki jest,że lubimy tak polemizowac ;) ..ale służe:
PREMANANDO!PADAM DO NÓŻEK I BŁAGAM O WYBACZENIE :? :roll:

OK..uLO-SERDECZNIE cIĘ POZDRAWIAM I NIE BÓJ NIC :)
ha haaaaaaa :D w takim ukladzie to ja przepraszam i nie wtracam sie juz wiecej przyjmujac do wiadomosci ze zdarzaja sie upierdliwe Roboty ;)
tymczasem przetrawiam to co napisaliscie bo nie wszystkie slowa sa mi znajome ale nie wiem co to jest Bhagavatam 11.5.41, pewnie ksiazka, ciekawe gdzie to mozna znalezc?
tymczasem
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

WIELCE SZANOWNA ULO :) Srimad Bhagavatam jest najpiekniejszą i najwazniejszą pozycją w literaturze gaudiya waisznawa-Mahaprabhu i Jego zwolennicy traktują je jako najwazniejsze pismo objawione...Bhagavatam jest pełne bhakti..czystej i niczym niezmąconej miłosnej słuzby dla SRi Sri Radha-Kryszny....w skrócie,of course.. :) a swoją drogą to skąd pochodzisz ico robisz we wtorek,bo Gaura Purnima się zbliza :)
Ula
Posty: 13
Rejestracja: wt lut 03, 2009 12:22 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: Ula »

jestem robotem pisze:Srimad Bhagavatam jest najpiekniejszą i najwazniejszą pozycją w literaturze gaudiya waisznawa-Mahaprabhu :) a swoją drogą to skąd pochodzisz ico robisz we wtorek,bo Gaura Purnima się zbliza :)
Mily Robociku dziekuje za wytlumaczenie i zaporoszonko. Wszystko zaczyna mi sie ukladac.Na nieszczescie mieszkam dalekoooo, w Northbrook w upadlym mocarstwie czytaj USA i bhaktow tutaj nie ma. Probuje wiec wirtualnie poznawac swiat bhakti w bardziej przysfajalnej formie czyli po polsku. Marzy mi sie zeby skoczyc do Wloch w nastepnym roku i poznac was. Jesli mozecie to napiszcie jak bawiliscie w czasie zebrania Gaura Purnime (no wlasnie co to za impreza?) . Przepraszam ze jestem tak wielkim laikiem :oops: Pewnie juz wykonczylam was swoimi naiwnymi pytaniami i probami rozgryzania tych orientalnych slow :cry:
jestem robotem
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 9:38 am

Re: Zadowolenie Krsny

Post autor: jestem robotem »

Szanowna Ulo-miło,że piszesz i szczerze(hope)przyznajesz,że czegos nie wiesz lub nie rozumiesz....bo jest to jedna z kwalifikacji potrzebnych do tego by wznosic się w zyciu duchowym-a swoja droga nie rozumienie nowych "rzeczy" nie jest zadną ujmą...
Pytasz o GauraPurnimę-otóż jest to dzien w którym waisznawowie będący zwolennikami Mahaprabhu Caitanyi obchodzą dzien Jego pojawienia się w materialnym swiecie-i jest to dla nas jeden z najpiękniejszych dni w roku-gdyz tego dnia,ponad 500 lat temu pojawiłą sie osoba,która dała swiatu to ,czego NIKT NIGDY swiatu nie dał....jesli masz ochotę i mozliwosc to poczytaj o Caitanyi i Jego towarzyszach-Ich czynnosci i charakter urzekną Cię..dla nie jest to wyraz największej i najpiękniejszej miłósci jakakolwiek istniała....i daj znac czy cos poczytałas :) szkoda,że nie ma tam żadnych waisznawów-tam,gdzie mieszkasz...chyba,że zaprosisz jakiegos? :) mam nadzieje,że nie jest mimo to smutno tam Tobie za bardzo-jesli bardzo chcesz to Pan Kryszna zesle Ci towarszystwo autentycznych wielbicieli
serdecznosci
ODPOWIEDZ