Dlaczego Krysznę przedstawia się niebieskiego?

Forum FAQ - dla początkujących na temat "ABC" Bhakti-Jogi. Na tym forum każdy początkujący adept, może pytać o wszystko czego nie rozumie, lub nie wie.
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 16, 2012 11:16 am
Lokalizacja: Rennes

Dlaczego Krysznę przedstawia się niebieskiego?

Post autor: Anna »

Na forach bhaktowskich wciąż krąży te pytanie, i do końca nikt nie odpowiedział, dlaczego Kryszna jest niebieski? Ma to jakąś podstawę teologiczną, filozoficzną?
Najważniejsza jest Miłość. :)
kanhaiyalaldasa
Posty: 79
Rejestracja: czw sie 07, 2008 11:46 am

Re: Dlaczego Krysznę przedstawia się niebieskiego?

Post autor: kanhaiyalaldasa »

Odpowiedź jest prosta, Krysznę przedstawia się niebieskiego dla tego, że taki właśnie jest. Kiedy pojawił się na ten planecie aby wziąć udział w lila, jego karnacja była właśnie tego koloru, o czym wiemy z wielu przekazów z tamtych czasów jakie przetrwały do czasów dzisiejszych na piśmie. Krzyszna pojawił się niebieski o czym mówią pisma literatury wedyjskiej, dlatego też tak się go przedstawia aby zachować najlepiej jak to tylko jest możliwe zgodność z opisami które pomagają nam uzmysłowić sobie jego cechy... Jedno z Jego imion - Shyam - oznacza niebieski a w dokładnym tłumaczeniu - kolor burzowej chmury, granatowy, prawie czarny, opisywany jest jako kolor świeżej, ciemnoniebieskawej, burzowej chmury monsunowej.
ODPOWIEDZ