Transcendentalna natura Śrila Gurudeva.

Forum poświęcone naukom, życiu i historiom dot. Śrila Gurudewa BV Narajana Maharadża
Awatar użytkownika
TarunKryszna
Posty: 13
Rejestracja: sob sie 22, 2009 12:03 pm

Transcendentalna natura Śrila Gurudeva.

Post autor: TarunKryszna »

Trudno pogodzić się z odejściem Gurudeva. Teraz, jak nigdy wcześniej, zrozumiałem konieczność nauczenia się sztuki służenia w separacji.
Dziękuję Madhurika za pokazanie nam tej wypowiedzi Gurudeva. Jestem nią kompletnie oczarowany. Obym nigdy jej nie zapomniał.

Srila Gurudeva powiedzial:

"I am closer to you than the air you breathe"

"I'm just like Yamuna river. Blessing, love and affection are flowing from my heart. They are flowing and flowing constantly. Nothing can stop the flow of Yamuna river, and I am also just like that. Blessing and love and affection are flowing from me like that. I am simply waiting for all of my disciples, wherever they are in the world to come to this bank of Yamuna, drink and drink and drink, and be satisfied. I'm flowing anyway, whether they come to me or not, but if they come there and drink they will be so happy, and I am simply hoping for that." ~Srila BV Narayana Maharaja
Ostatnio zmieniony ndz sty 02, 2011 5:35 pm przez TarunKryszna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TarunKryszna
Posty: 13
Rejestracja: sob sie 22, 2009 12:03 pm

Re: Transcendentalna natura Śrila Gurudeva.

Post autor: TarunKryszna »

http://www.purebhakti.com/resources/har ... araja.html

Tu jest link do wykładu Śrī Śrīmad Bhaktivedānta Vāmana Gosvāmī Mahārāja na temat służenia w separacji.

It is seen in this instance that the mood of separation (viraha-bhāva) is superior to meeting (milana).

Myślę sobie, że służenie w separacji to podstawa dla znacznej większości bhaktów. Nawet jeśli guru jest z nami to ilu z nas może mu służyć bezpośrednio? Nasz Gurudev ma 10 a może 20 tys. uczniów (a może więcej). Śrila Bhaktisiddhanta Sarasvati Thakur miał 60 tys uczniów. Ilu z nich mogło służyć im bezpośrednio? Może 20 albo 30-stu a pozostali uczniowie?
Indumati
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 13, 2008 1:23 am

Re: Transcendentalna natura Śrila Gurudeva.

Post autor: Indumati »

Srila Gurudeva powiedzial:
"I am closer to you than the air you breathe"
"I'm just like Yamuna river. Blessing, love and affection are flowing from my heart. They are flowing and flowing constantly. Nothing can stop the flow of Yamuna river, and I am also just like that. Blessing and love and affection are flowing from me like that. I am simply waiting for all of my disciples, wherever they are in the world to come to this bank of Yamuna, drink and drink and drink, and be satisfied. I'm flowing anyway, whether they come to me or not, but if they come there and drink they will be so happy, and I am simply hoping for that." ~Srila BV Narayana Maharaja
[/quote]

Anandini tak przetlumaczyla te wzruszajace slowa w swoim blogu:
http://harikatha-bnm.blogspot.com/

"Jestem blizej ciebie niz powietrze ktorym oddychasz."
"Jestem jak rzeka Yamuna. Błogosławieństwo, miłość i uczucia płyną z mojego serca. Są one płynne i stale płyną. Nic nie może zatrzymać przepływu rzeki Yamuny.. Ja również taki jestem. Błogosławieństwo, miłość i uczucia wypływają ze mnie tak po prostu. Czekam na wszystkich moich uczniów, w dowolnym miejscu na świecie aby przyszli do tego brzegu Yamuny, pić, pić i pić, i aby byli zadowoleni. Płynę tak czy inaczej, czy oni przyjdą czy nie, ale jeśli oni przyjdą i napiją się to będą tak szczęśliwi... mam taką nadzieję że przyjdą. " ~ Srila BV Narayana Maharaja
Ostatnio zmieniony wt sty 25, 2011 7:25 am przez Indumati, łącznie zmieniany 1 raz.
Indumati
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 13, 2008 1:23 am

Transcendentalna Natura Srila Gurudeva

Post autor: Indumati »

.
Załączniki
jestem blizej ciebie niz powietrze ktorym oddychasz.jpg
jestem blizej ciebie niz powietrze ktorym oddychasz.jpg (23.86 KiB) Przejrzano 11890 razy
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 6:48 am przez Indumati, łącznie zmieniany 5 razy.
Indumati
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 13, 2008 1:23 am

Re: Transcendentalna natura Śrila Gurudeva.

Post autor: Indumati »

TarunKryszna pisze: Nasz Gurudev ma 10 a może 20 tys. uczniów (a może więcej). Śrila Bhaktisiddhanta Sarasvati Thakur miał 60 tys uczniów. Ilu z nich mogło służyć im bezpośrednio? Może 20 albo 30-stu a pozostali uczniowie?
Na Gaura Purnime do Navadvip przyjezdzalo okolo 11tys uczniow Srila Gurudeva a wiec mysle ze na calym swiecie jest ich o wiele wiecej.
Kiedys ktos mi opowiadal ze w Chinach jeden z mistrzow ich rodzimych tradycji postanowil podazac za gurudevem z 40 tysiacami swoich uczniow. Biorac pod uwage ameryke poludniowa, azje i wiele wysp, lacznie z calym Mauriti to uzbieralaby sie niezla liczba.

Przypomnialo mi sie jak B.V. Tridandi Maharaj wyznawal ze byl niezwykle szczesliwy gdy dostal sluzbe od gurudeva i codziennie mial z nim konsultacje. Gdy projekt byl skonczony nagle gurudev przestal na niego zwracac uwage w zupelnosci. Maharaj byl poczatkowo zaskoczony i zalamany, pozniej zrozumial co to oznaczalo.
To tak dla pocieszenia .... sluzac jestesmy z gurudevem - zawsze - bez wzgledu na miejsce :)
ODPOWIEDZ