Jaki waisznawizm jest najwłaściwszy?!

Tutaj możesz przedstawić się i napisać coś o sobie.
bhakta_Boga
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 8:09 pm

Jaki waisznawizm jest najwłaściwszy?!

Post autor: bhakta_Boga »

Witam! Jestem początkującym bhaktą, przed inicjacją, obecnie zaiteresowanym ISKCON-em, ale nie wiem nic o innych waisznawach oraz ugrupowaniach pokrewnych do ISKCOn-u. Wiem, że waisznawizm jest jedyną autoryzowaną przez Wedy drogą do Boga, ale nie mam 100% pewności czy ta forma waisznawizmu, którą obecnie praktykuję jest dla mnie najwłaściwszą. Proszę o wyjaśnienie mi różnicy pomiędzy Wami a ISKCON-em i Waszych wzajemnych relacjach z nimi. Pozdrawiam! Hare Krsna!
kanhaiyalaldasa
Posty: 79
Rejestracja: czw sie 07, 2008 11:46 am

Re: Jaki waisznawizm jest najwłaściwszy?!

Post autor: kanhaiyalaldasa »

Główna różnica pomiędzy nami (IPBYS) a ISCKON, jest taka, że my posiadamy w swojej guru-parampara (tradycji diksza) i bhagawat-parampara (tradycji sziksza), takie wzniosłe osobistości jak Śrila Prabhupada A.C. Bhaktiwedanta Swami - przyjaciel naszego Gurudewy (założyciel SGVS oraz ISCKON), Śrila Gour Gowinda Swami, Śrila Bhakti Rakshak Śridhara Maharaja, Śrila Bhaki Pragjana Keśawa Maharadża, Śrila Jivan Janardhan Maharaja, Śrila Narayana Maharaja - nasz Gurudewa. Dodatkową różnicą jest to, że u nas kładziony jest duży nacisk na poznanie śuddha bhakti i słuchanie wykładów o śuddha bhakti i Waisznawa Dharmie oraz mamy możliwość dowiedzieć się o głębszym zrozumieniu pewnych tematów, które nie są poruszane w ISCKON, gdyż Śrila Prabhupada zlecił ich nauczanie naszemu Gurudewowi - Śrila Narayanowi Maharadży, samemu w ich wyjaśnienia się nie wgłębiając. O tych tematach można dowiedzieć się dzięki tłumaczeniom książek poprzednich aćarjów dokonanych przez naszego Gurudewa Śrila Narayana Maharaja, oraz dzięki Jego komentarzom do tych książek. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce to zapraszamy na spotkania lub pisz na priva. Więcej info: http://www.purebhakti.pl

Właśnie teraz w Polsce jest obecny sanjasin i uczeń naszego Gurudewa, Śripad BV Śuddhadwaiti Maharadża. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem nas to zapraszamy na spotkanie w jednym z miast Polski. Pełna lista odwiedzanych miast i spotkań znajduje się na naszej stronie: http://www.purebhakti.pl
ODPOWIEDZ