Witam:)

Tutaj możesz przedstawić się i napisać coś o sobie.
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 16, 2012 11:16 am
Lokalizacja: Rennes

Witam:)

Post autor: Anna »

Jestem tu chyba jak na razie nowa. Mam na imię Ania, choć kilka lat znam bhaktów, to wciąż mam jakieś obiekcje. Może dlatego, że jestem katoliczką....
Poznałam ISCON, Misję Czeitani, i jeszcze innych bhaktów no i was. Choć jesteście odrębną wspólnotą, to i tak jak widzę nie przestajecie wielbić Boga w tym duchu jaki jest zapisany w świętych księgach Waisznaizmu.
Jestem od dziecka wychowywana, w katolicyzmie, w wieku dojrzewania poznałam Krysznę. Jestem raczej katoliczką, jednak chciałabym poznać was bliżej. Wasz nauczyciel, tak myślę jak dla mnie mówi bardzo jasno o duchowości Kryszny.
Czytałam różne opinie o tej wierze, i trudno mi określić czy to jest złe czy dobre? Każda religia, głosi swoje dogmaty i prawdy. Wiem jedno Bóg jest jeden i wszyscy jesteśmy jego dziećmi, niezależnie jaką religię wyznajemy.

Chciałam jeszcze dopisać, mieszkam w Rennes we Francji, jestem w zakonie, ale chcę poznawać innych ludzi nie zależnie od wiary. Prowadzimy klinikę, tak więc mam kontakt z różnymi ludźmi, różnych religii.:) Moje hobby to rysunek, muzyka, śpiewanie i spacery nad oceanem. :)
Pozdrawiam
Anna :)
Najważniejsza jest Miłość. :)
anandini dasi
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 31, 2008 8:14 pm

Re: Witam:)

Post autor: anandini dasi »

a ja jestem anandini i studiuję u jezuitów. wczesniej studiowalam na KULu. wszystko absolutnie wszystko da się strawić ;)
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 16, 2012 11:16 am
Lokalizacja: Rennes

Re: Witam:)

Post autor: Anna »

anandini dasi pisze:a ja jestem anandini i studiuję u jezuitów. wczesniej studiowalam na KULu. wszystko absolutnie wszystko da się strawić ;)
Coś takiego, aż zrobiłam oczy. :D

Witaj Anadini Dasi może mi doradzisz właśnie jestem w trakcie czytania ratha_yatra. I nie będę siebie czarować, od dawna kiedy poznałam Krysznę ciągnie mnie do Niego? Jak myślisz da się to pogodzić będąc w zakonie?? Oczywiście mnie tu nikt nie trzyma. Gdybym chciała być bhatinką, to i tak to nie jest do pogodzenia. Dlaczego? Tu się je mięso, siostry zwracają na to uwagę. Nie chcę być w gorącej wodzie kompana.
Najważniejsza jest Miłość. :)
anandini dasi
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 31, 2008 8:14 pm

Re: Witam:)

Post autor: anandini dasi »

a ja też chcialam być kiedyś zakonnicą... póki co nie wyszło. wiesz ja myślę że da się pogodzić bhakti jogę z zakonem. ty mogłabyś pewnie to pogodzić do pewnego momentu ale już otoczenie nie koniecznie byłoby zachwycone. i trochę to rozumiem. bo każda "wspólnota" ma swój specyficzny nastrój w którym wielbi Boga. bhakti joga jednak się różni od katolicyzmu. plus kwestie techniczne jak mięso itd. wielbiciele Kryszny starają się żyć na platformie dobroci, nie jedzą mięsa itd. poza tym wisznuici też mają swoje zakony. znam taki zakon/aśram w Londynie.
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 16, 2012 11:16 am
Lokalizacja: Rennes

Re: Witam:)

Post autor: Anna »

anandini dasi pisze:a ja też chcialam być kiedyś zakonnicą... póki co nie wyszło. wiesz ja myślę że da się pogodzić bhakti jogę z zakonem. ty mogłabyś pewnie to pogodzić do pewnego momentu ale już otoczenie nie koniecznie byłoby zachwycone. i trochę to rozumiem. bo każda "wspólnota" ma swój specyficzny nastrój w którym wielbi Boga. bhakti joga jednak się różni od katolicyzmu. plus kwestie techniczne jak mięso itd. wielbiciele Kryszny starają się żyć na platformie dobroci, nie jedzą mięsa itd. poza tym wisznuici też mają swoje zakony. znam taki zakon/aśram w Londynie.

Tak więc na razie zacznę na czytaniu. A potem to tylko Kryszna wie. :)

I proszę cię jako bhatinkę wstawiaj się za mną u Kryszny i Radharani. :)
Najważniejsza jest Miłość. :)
anandini dasi
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 31, 2008 8:14 pm

Re: Witam:)

Post autor: anandini dasi »

myślę że to bardzo dobry pomysł, po prostu czytaj i staraj się zrozumieć.. właściwie to ty już masz łaskę radharani :)
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 16, 2012 11:16 am
Lokalizacja: Rennes

Re: Witam:)

Post autor: Anna »

anandini dasi pisze:myślę że to bardzo dobry pomysł, po prostu czytaj i staraj się zrozumieć.. właściwie to ty już masz łaskę radharani :)
Tak naprawdę to moja droga do Kryszny dopiero się zaczyna. :)

Dziękuję bardzo za miłe słowa. :) Cieszę się, że Cię poznałam, teraz z pewnością będzie mi potrzebny choć minimalny kontakt w bhaktami.
Najważniejsza jest Miłość. :)
ODPOWIEDZ